O NOTARIUSZU

O NOTARIUSZU

Kancelaria Notarialna której właścicielem jest Notariusz Sławomir Olejarczyk może pochwalić się doskonałą jakością swoich usług, oraz dostępnością dla swoich Klientów dzięki lokalizacji samym sercu Sosnowca. Nad wszystkim czuwa  właściciel który jako prawnik z wieloletnim doświadczeniem, szeroką wiedzą teoretyczną i praktyczną oraz odpowiednimi kwalifikacjami daje gwarancje w zakresie dokonywanych czynności notarialnych.

Wszelkie czynności dokonywane w Kancelarii Notarialnej w Sosnowcu pod okiem  Notariusza Sławomira Olejarczyk są zgodnie z ustawą z dnia 14 lutego 1991 roku
Prawo o notariacie. Nasza Kancelaria daje Państwu pewność, że wykonywane przez nas czynności będą na najwyższym poziomie, zarówno merytorycznym jak i dyskrecji.

Sławomir Olejarczyk będąc notariuszem działa jako osoba zaufania publicznego wykonując czynności zgodne ze swoimi uprawnieniami. Wszystkie czynności notarialne dokonywane w naszej Kancelarii są zgodne z prawem i są dokumentem o charakterze urzędowym.

Obowiązkiem notariusza jest czuwanie nad praworządnością sporządzanych czynności, oraz nad zabezpieczeniem interesów stron oraz innych osób wobec których prowadzone czynności mogą mieć skutek prawny.   

Dbając o komfort naszych Klientów w czasie dokonywania czynności notarialnych, wszyscy pracownicy zobowiązani są do zachowania tajemnicy informacji  o których powzięli wiadomość w czasie sporządzania czynności notarialnych. Ponadto zobowiązują się do wyjaśniania oraz udzielania stronom niezbędnych informacji dotyczących prowadzonych czynności ich przebiegu oraz skutków. 
Wszystkie akty  i dokumenty sporządzane są przez notariusza w sposób jak najbardziej zrozumiały i przejrzysty z zachowaniem wymogów jakie narzucają odpowiednie ustawy co do formy poszczególnych dokumentów.

Obowiązkiem notariusza jest odpowiednie zabezpieczenie interesów Klienta oraz dochowanie tajemniczy wszelkich informacji jakie zdobył w trakcie trwania czynności notarialnych.

Wszystko to wywodzi się z długoletniej historii notariatu w Polsce i z całą sumiennością jest częścią codziennej pracy naszej Kancelarii notarialnej.